Arla |
Shake Up Chocolate |
240 ml, Plastflaska |
| EAN: 5711953214301 GTIN: 05711953214301 |
| Avdelning: Mejeri Huvudgrupp: Proteinmål Varugrupp: Dryck |
Innehållsförteckning
MJÖLK, fiber (majs), MJÖLKPROTEIN, socker (1,8%), fettreducerad kakao (1%), stabiliseringsmedel (gellangummi, karragenan), laktasenzym, surhetsreglerande medel (natriumcitrat), naturlig arom, vitamin D.
Allergener
Innehåller: Mjölk
Påståenden
Fri från: Laktos
Tillverkningsland
Danmark
Prisjämförelse
Pris per st/förp
Jämförpris: Pris per liter (0.24000)
Matmoms 6%
| Näringsämne | Per 100.0 Gram |
| Energi | 251 kJ, 60 kcal |
| Fett | 0.8 g |
| ---Varav mättat fett | 0.5 g |
| Kolhydrater | 6.6 g |
| ---Varav sockerarter | 6.4 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Protein | 5.3 g |
| Salt | 0.11 g |
| Vitamin D | 1.0 µg |
| Kalcium | 169.0 mg |
| Riboflavin | 0.11 mg |
Matsiktet kan inte garantera att uppgifterna ovan är de senaste. Kontrollera alltid förpackningen eller kontakta tillverkaren.
