Bravo |
Frukostnektar Apelsin/Äpple/Mango/Passion |
1,75 liter, Tetra |
| EAN: 7310867004886 GTIN: 07310867004886 |
| Avdelning: Mejeri Huvudgrupp: Kylda Juice & Fruktdrycker Varugrupp: Juice & Nektar |
Innehållsförteckning
Vatten, apelsinjuice* 19 %, äpplejuice 18 %, mangopuré 8 %, socker 6 %, passionsfruktspuré 3 %, fruktkött från apelsin 2%, vitamin C, vitamin D. *Juice från koncentrat.
Märkningar
FSC Forest Steward Council Mix
Tillverkningsland
Sverige
Prisjämförelse
Pris per st/förp
Jämförpris: Pris per liter (1.75000)
Moms 6%
| Näringsämne | Per 100.0 Gram |
| Energi | 184 kJ, 44 kcal |
| Fett | 0.0 g |
| ---Varav mättat fett | 0.0 g |
| Kolhydrater | 11.0 g |
| ---Varav sockerarter | 11.0 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
| Vitamin C | 30.0 mg |
| Vitamin D | 0.75 µg |
Matsiktet kan inte garantera att uppgifterna ovan är de senaste. Kontrollera alltid förpackningen eller kontakta tillverkaren.
