SIA Glass |
Sorbetpinne Mango Passion |
70 ml |
| EAN: 7312690115081 GTIN: 07312690115081 |
| Avdelning: Djupfryst Huvudgrupp: Glass Stycksaker Varugrupp: Pinnar |
Innehållsförteckning
Ingredienser: Vatten, glukossirap, socker, passionsfruktjuice (11%), mango (9%), citronjuice (6%), polydextros, apelsinjuice, naturlig arom, arom, färgande växtkoncentrat (morot, safflor), stabiliseringsmedel (fruktkärnmjöl, xantangummi, pektin), salt. Kan innehålla spår av mjölk.
Allergener
Kan innehålla: Mjölk
Diettyper
Vegan
Tillverkningsland
Sverige
Prisjämförelse
Pris per st/förp
Jämförpris: Pris per liter (0.07000)
Moms 6%
| Näringsämne | Per 100.0 Gram |
| Energi | 500 kJ, 120 kcal |
| Fett | 0.0 g |
| ---Varav mättat fett | 0.0 g |
| Kolhydrater | 28.0 g |
| ---Varav sockerarter | 23.0 g |
| ---Varav polyoler | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Protein | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
| Selen | 0.0 µg |
| Vitamin B12 | 0.0 µg |
| Vitamin D | 0.0 µg |
| Folsyra | 0.0 µg |
Matsiktet kan inte garantera att uppgifterna ovan är de senaste. Kontrollera alltid förpackningen eller kontakta tillverkaren.
