SIA Glass |
Glassbåt Sommar Skogsbär |
6x140 ml, Paket |
| EAN: 7312690800369 GTIN: 07312690800369 |
| Avdelning: Djupfryst Huvudgrupp: Glass Flerpack Varugrupp: Båtar |
Innehållsförteckning
Ingredienser: SKUMMJÖLK*, GRÄDDE* (17%), socker*, veg fett (kokos- och rapsolja), VETEMJÖL, glukossirap, SKUMMJÖLKSPULVER*, socker, jordgubbar*, blåbärsjuice*, lingonjuice*, hallon*, citronjuice, citronfruktpulver, naturlig arom, arom, färgämne (rödbetsrött), färgande växtkoncentrat (svart morot), emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av veg fettsyror, SOJALECITIN, lecitin), stabiliseringsmedel (fruktkärnmjöl, guarkärnmjöl, pektin), VETESTÄRKELSE, salt.*Ursprung: Sverige.
Allergener
Innehåller: Mjölk
Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Sojabönor
Märkningar
Från Sverige
Tillverkningsland
Sverige
Prisjämförelse
Pris per st/förp
Jämförpris: Pris per liter (0.84000)
Moms 6%
| Näringsämne | Per 100.0 Gram |
| Energi | 1100 kJ, 260 kcal |
| Fett | 14.0 g |
| ---Varav mättat fett | 9.3 g |
| Kolhydrater | 30.0 g |
| ---Varav sockerarter | 25.0 g |
| ---Varav polyoler | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Protein | 4.0 g |
| Salt | 0.1 g |
| Selen | 0.0 µg |
| Vitamin B12 | 0.0 µg |
| Vitamin D | 0.0 µg |
| Folsyra | 0.0 µg |
Matsiktet kan inte garantera att uppgifterna ovan är de senaste. Kontrollera alltid förpackningen eller kontakta tillverkaren.


