SIA Glass |
Glasspinne Finaste Pistage |
4x70 ml (4 st), Paket |
| EAN: 7312690800376 GTIN: 07312690800376 |
| Avdelning: Djupfryst Huvudgrupp: Glass Flerpack Varugrupp: Pinnar |
Innehållsförteckning
Ingredienser: SKUMMJÖLK, GRÄDDE (16%)*, veg fett (kokos- och rapsolja), socker, PISTAGEMANDEL, SKUMMJÖLKSPULVER, glukossirap, vasslepulver (av MJÖLK), naturlig arom, arom, emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av veg fettsyror, lecitin), stabiliseringsmedel (fruktkärnmjöl, guarkärnmjöl), salt. Kan innehålla spår av trädnötter, mandel. *Grädde med 40% fetthalt.
Allergener
Innehåller: Mjölk
Innehåller: Nötter
Tillverkningsland
Sverige
Prisjämförelse
Pris per st/förp
Jämförpris: Pris per liter (0.28000)
Moms 6%
| Näringsämne | Per 100.0 Gram |
| Energi | 1400 kJ, 340 kcal |
| Fett | 22.0 g |
| ---Varav mättat fett | 15.0 g |
| Kolhydrater | 26.0 g |
| ---Varav sockerarter | 25.0 g |
| ---Varav polyoler | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Protein | 4.8 g |
| Salt | 0.2 g |
| Selen | 0.0 µg |
| Vitamin B12 | 0.0 µg |
| Vitamin D | 0.0 µg |
| Folsyra | 0.0 µg |
Matsiktet kan inte garantera att uppgifterna ovan är de senaste. Kontrollera alltid förpackningen eller kontakta tillverkaren.
