SIA Glass |
Glasspinne Finaste Rostad Karamell |
4x70 ml (4 st), Paket |
| EAN: 7312690800383 GTIN: 07312690800383 |
| Avdelning: Djupfryst Huvudgrupp: Glass Flerpack Varugrupp: Pinnar |
Innehållsförteckning
Ingredienser: SKUMMJÖLK, GRÄDDE (16%)*, socker, kokosolja, MANDEL, SKUMMJÖLKSPULVER, rapsolja,glukossirap, karamelliserat MJÖLKPULVER, vasslepulver (av MJÖLK), kakaosmör**, naturlig arom, arom, SMÖR, MJÖLKFETT, emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av veg fettsyror, SOJALECITIN, lecitin),stabiliseringsmedel (fruktkärnmjöl, guarkärnmjöl), salt. Kan innehålla spår av trädnötter,gluten och soja. *Grädde med 40% fetthalt. **Rainforest Alliance Certified. ra.org
Allergener
Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor
Innehåller: Nötter
Kan innehålla: Spannmål som innehåller gluten
Märkningar
Rainforest Alliance
Tillverkningsland
Sverige
Prisjämförelse
Pris per st/förp
Jämförpris: Pris per liter (0.28000)
Moms 6%
| Näringsämne | Per 100.0 Gram |
| Energi | 1450 kJ, 350 kcal |
| Fett | 24.0 g |
| ---Varav mättat fett | 13.0 g |
| Kolhydrater | 27.0 g |
| ---Varav sockerarter | 25.0 g |
| ---Varav polyoler | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Protein | 5.4 g |
| Salt | 0.2 g |
| Selen | 0.0 µg |
| Vitamin B12 | 0.0 µg |
| Vitamin D | 0.0 µg |
| Folsyra | 0.0 µg |
Matsiktet kan inte garantera att uppgifterna ovan är de senaste. Kontrollera alltid förpackningen eller kontakta tillverkaren.
